ks. Krzysztof Kazimierz - proboszcz

Adres: Wojnowice
ul. Kościelna 6, 47-470 Krzanowice

Kancelaria parafialna czynna:
W dni powszednie po Mszach św. W niedzielę nieczynna.

W domu katechetycznym można podziwiać całoroczną szopke.

Msze wieczorne o godz. 18.00.

Msza szkolna w czwartek o 17.00.

Godziny Mszy św. niedzielnych:

w sobotę: 18.00

w niedzielę: 8:00 i  10.00.

Msza św. w j. niemieckim w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10.00

w sobotni wieczór (według intencji - jeśli nie ma intencji w j. niemieckim, Msza św. w j. polskim)

Sakrament pokuty przed każdą Mszą św.
Spotkania rodzinne w ogrodach plebanijnych:
* Mikołajowe - w niedzielę w okolicach 6 grudnia.
* Wielkanocne - 1 dzień Świąt Zmartwychwstania.

Z parafii pochodzą:
kapłani: Urban Piecha - syn ogrodnika w 1733roku rozpoczął studia w Seminarium Duchownym - nie ukończył ich, zmarł 4 lata później w czasie epidemii,

ks. Izydor Kocjan -urodził się w 1766r,  zmarł w wieku 52 lat

ks. Ignata Lodzik - syn Fabiana Lodzik (sędziego), urodzony w 1804r. W wieku 48 lat zostaje dziekanem w Witmowie. Rok później umiera.

ks. Hubert Jordan - syn Johanna - dyrektora szkoły i kościenego organisty w Wojnowicach. Urodzony w 1904 roku w Kuchelnej. W wieku 26 lat przyjmuje święcenia kapłańskie we Wrocławiu. Wieku 52 lat wyjeżdża do Niemiec. Umiera w Ravensburgu w wieku 91 lat.

ks. Willibald Jordan - brat Huberta, urodzony w 1902 roku w Kuchelnej. W wieku 30 lat przyjął święcenia kapłańskie w Berlinie. Przed śmiercią oślepł przeżywszy 64 lata.

ks. Rudolf Lodzik - urodzony w 1926r. w Wojnowicach (syn Rudolfa i Berty z domu Modla z Cyprzanowa), w czasie II wojny światowej walczył jako żołnierz, w wieku 25 lat rozpoczyna studia duchowne w Opolu, i kończy w 1956r., W 1968r wyjeżdża na stałe do Niemiec, obecnie emeryt. W 1998r. odwiedza Wojnowice i odprawia prywatną mszę św. zokazji 90 urodzin swojej kuzynki Elżbiety Lazar.

ks. Wiesław Mróz - urodzony w 1976r. w Nowym Sączu, jako pierwsze dziecko z pięciorga rodzeństwa w rodzinie Genowefy i Józefa Mróz. W wieku 12 lat przyjeżdża wraz z rodzicami do Wojnowic, gdzie rozpoczyna naukę klasie 6 szkoły podstawowej, był również ministrantem, po ukończeniu technikum mechanicznego rozpoczął naukę w Seminarium Duchownym najpierw w Nysie, potem w Opolu, w 2002 otrzymał święcenia kapłańskie.

ks. Piotr Wróbel - urodzony w 1978r. w Głogowie (woj. dolnośląskie), jako pierwsze dziecko z pięciorga Wojciecha i Zofii Wróblów, Pierwszą Komunię przyjął w Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca w 1986r. z rąk ówczesnego proboszcza ks. Czesława Korzeniowskiego. Po maturze przyszedł czas na poważne decyje- odbył w tym celu tygodniowe rekolekcje zamknięte u sióstr Kkrmelitanek bosych w Gdynii, po których jednak... nic się nie stało. Przeciwnie, od razu po rekolekcjach wybrał się do... dziewczyny :-). Zaczął studia na Akademii Ekonomicznej w przepięknym Krakowie. Będąc na wyjeździe zagranicznym na ostatnim roku studiów podjął życiową decyzję. W tym samym 2002 roku został wyświęcony na kapłana jego kolega - ks. Wiesław Mróz. Tuż po jego prymicjach, a przed ostatnim ukończeniem studiów wstąpił do Wyższego Seminarium Archidiecezji Krakowskiej. Niestety, jego święceń kapłańskich niedoczekał proboszcz i wychowawca ks. Antoni Misik. 2 czerwca 2007 roku przyjmuje święcenia kapłańskie.

ks. Tomasz Koterba - Urodzony w 1988r. jako pierwsze dziecko Ireny i Andrzeja Koterbów. Od zawsze chciał iść do Seminarium. W gimnazjum na akademii
odgrywał nawet rolę ks. Weltzla. Uczęszczał na kółko regionalne p. Ewy Gotzmann, gdzie razem pogłębiali wiedzę na temat historii jego Małej Ojczyzny. W 2007r. wstąpił doSeminarium w Opolu. W 2013 roku przeżywaliśmy Jego prymicje.
Napisał - tomik poezji  "W DRODZE"

siostra zakonna: s. Anna Renata Kupka SMI - Urodzona w 1960r. w Raciborzu. Skończyła Liceum Ekonomiczne w Raciborzu, później przez 2 lata pracowała w ówczesnym Henklu. Mając 21 lat wstąpiła do zakonu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny przyjmując imię zakonne ANNA.
Obecnie przebywa w macierzystym zakonie we Wrocławiu.

Księża proboszczowie od 1377 do 2011 roku:
Johann von Waynerdof, Mateus Davidis, Andreas z Wojnowic, Simon Kylanovius, Bartholomeus Sagittarius, Simon Plewiński, Mateus Meridies, Petr Lorin, Johan Zbiret, Bartholomeus Nierychło, Georg Petrasch, Christoph Menżyk, Andreas Skupin, Johan Promboszcz, Franz Kurtz, Valentin Czech, Matheus Adametz, Casper Umlauf, Dominik Heyny, Joseph Weyrauch, Bartholomeus Kruczek, Adrian Rink, Matheus Ludenia, Cajetan Dolański, Petrus Hlubek, Josef Purschke, Augustin Gorke, Richard Barnert, Emanuel Kempa, Carl Namysło, Joannes Melzer, Józef Kampka, Ryszard Stokłosa, Jerzy Śliwka, Czesław Korzeniowski, Antoni Misik, Piotr Bekierz, Krzysztof Kazimierz.

Historia: Istnienie miejscowości potwierdzone w 1370 r. wśród dóbr klasztoru dominikanek w Raciborzu, w 1377 r. zaś po raz pierwszy proboszcz. W rejestrze świętopietrza z 1447 r. parafia wyliczona w archiprezbiteracie raciborskim. Wzmianki o pierwszym drewnianym kościele pochodzą z 1377 r. piewrwszym proboszczem był ks. Johannes von Waynerdorf. Obecny kościół wybudowany w latach 1793-95, późnobarokowy. Proboszczem był ks. Joseph Weyrauch. Gruntownej przebudowy i powiększenia świątyni dokonano w latach 1913 r. oraz 1931-1932, kiedy proboszczem był ks. Johannes Melzer.